Wycena nieruchomości – własny operat, czy wycena robiona przez bank?

Jednym z etapów podczas procesu kredytowego jest wycena nieruchomości. Dlaczego jest to tak istotna kwestia? Bank, który udziela kredytu hipotecznego, chce mieć pewność, że nabywana nieruchomość będzie odpowiednim zabezpieczeniem. Pamiętajmy, że na tej nieruchomości zostanie ustanowiona hipoteka na rzecz banku.

Pożyczka hipoteczna – duża gotówka bez pytania na co ją przeznaczysz.

Kiedy potrzebujesz dużej sumy pieniędzy, jednym z rozwiązań może być pożyczka hipoteczna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat zapoznaj się z wpisem. Dowiesz się, jakie są naważenie cechy pożyczki, kiedy warto skorzystać i czego możesz się spodziewać w procesie jej uzyskania.

Nieuregulowane grunty – czy możliwy kredyt hipoteczny?

Pracując jako ekspert kredytowy na terenie Warszawy, spotykam się z klientami, którzy chcą kupić mieszkanie, gdzie formą własności jest spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Pisałem o tym w artykule dotyczącym tej właśnie formy własności, który znajduje się na naszej stronie. Czasem jednak przychodzą klienci, którzy znaleźli mieszkanie ze SWPDL, natomiast prawo własności gruntu, na którym znajduje się nieruchomość jest nieuregulowane. Co to oznacza?