Pożyczka hipoteczna – duża gotówka bez pytania na co ją przeznaczysz.

Kiedy potrzebujesz dużej sumy pieniędzy, jednym z rozwiązań może być pożyczka hipoteczna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat zapoznaj się z wpisem. Dowiesz się, jakie są naważenie cechy pożyczki, kiedy warto skorzystać i czego możesz się spodziewać w procesie jej uzyskania.

Nieuregulowane grunty – czy możliwy kredyt hipoteczny?

Pracując jako ekspert kredytowy na terenie Warszawy, spotykam się z klientami, którzy chcą kupić mieszkanie, gdzie formą własności jest spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Pisałem o tym w artykule dotyczącym tej właśnie formy własności, który znajduje się na naszej stronie. Czasem jednak przychodzą klienci, którzy znaleźli mieszkanie ze SWPDL, natomiast prawo własności gruntu, na którym znajduje się nieruchomość jest nieuregulowane. Co to oznacza?

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu – czym różni się od pełnej własności i czy dostaniemy na nie kredyt?

Szukając mieszkania z rynku wtórnego, kupujący najczęściej oceniają oferty pod względem: lokalizacji, ceny i powierzchni. Rzadko zastanawiają się nad formą własności. Dlaczego tak jest? Wiele osób nie zwraca uwagi na to, jakie typy własności istnieją na rynku i czym się

Niezmienna rata w kredycie hipotecznym – oprocentowanie stałe. Pewność i bezpieczeństwo ale za jaką cenę?

Jednym z zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego zawartym w rekomendacji S jest wprowadzenie do oferty banków, możliwości zaciągania kredytu hipotecznego z oprocentowaniem stałym. Zmiana ta ma zostać wprowadzona obowiązkowo do czerwca 2021 roku. Już dziś wiele banków umożliwia taką opcję. Zobacz

WAKACJE KREDYTOWE/KARENCJA W SPŁACIE ZOBOWIĄZANIA – ZESTAWIENIE BANKÓW

Jeśli zawiesisz ratę to będziesz ją później musiał zapłacić, a w uproszczeniu kosztem będzie wysokość raty odsetkowej ( suma z miesięcy, na które zawiesisz spłatę), oczywiście powiększona o odsetki, ponieważ rata ta zostanie dopisana do Twojego kapitału od którego liczone jest oprocentowanie ( w wersji z pozostawieniem tego samego okresu).